Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 19°C
Parçalı Bulutlu
Ankara
19°C
Parçalı Bulutlu
Cts 23°C
Paz 24°C
Pts 25°C
Sal 24°C

Dominos Bayilik ve Franchise Şartları

Dominos Bayilik Franchise Nasıl Başvurulur? Detaylar makalemizde.

Dominos Bayilik ve Franchise Şartları
16.11.2020
723
A+
A-

Dominos franchise bedeli işi gerçekleştirme isteyen şahıslar amacıyla gerektiğince net bir şekilde araştırılmış ve piyasaya yön veren firma ile alakalı ayrıntılı bilgi edinilmiştir. Pizza sektörünün önde gelenlerinden Dominos pizza, kurulduğu 1996 senesinden beridir çoğu şubesi ile sektöre kazandırdığı ‘Pizzanız 30 Dakika da kapınızda’ hizmeti ile yeni yatımcıların ilgi odağı durumuna gelmiştir. Dominos pizza Franchise sistemi bayilik verirken Dominos bayilik şartları ve fiyatlarınelerdir bakmakta fayda bulunmaktadır. Franchise sistemi, ilavetenlık hakkı kendisinde olan firma, ücret karşılığında, işin kurulumundan, kullanılmasına ve ilk satımına kadar yatırımcılara yardımcı olarak aralarında gerçekleştirdikleri sözleşmedir. Franchise sistemi yardımıyla Dominos pizza açtığı her şubesinin dış görünümünü aynı konsept üstüne kurarak, satışa sunmuş bulunduğu ürünlerin fiyatlarının aynı olması ile beraber aynı nitelikte hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Kuruluşundan itibaren destek veren Dominos personel alımı ve yetiştirilmesinin yanı sıra iş akışı konusu ile alakalı da destek vermektedir.

Dominos Bayilik Şartları ve Fiyatları Nelerdir?
Dominos Franchise Bedeli ile alakalı olarak ilk olarak işyerinin belirlenmesinde birtakım kriterler yer almaktadır.

Açmak dilediğiniz şubenin maksimum 150 metrekare en az 80 metrekare olması gerekmektedir.
İşyerinin cephesinin 5 metre ve üstünde olması,
Tercihen işlek cadde üstünde ve köşe başı olması,
Tavan yüksekliğinin 2.70 metre ve üstünde olması,
Servis amacıyla sarfedilen motorlar amacıyla park alanının bulunması,
İşyerinde baca sistemini yer alması, ulaşımının rahatlıkla sağlanması gibi konuları amacıylae alan sahip olunan bir işyeriniz bulunmaktaysa sizlerde Dominos pizzanın bayisi olabilirsiniz.
Dominos Franchise Bedeli konusunda bilinmesi lüzumlu olanlar arasında; Firma ile uyuşma yapacak bireyin ya da bayiliği alacak yatırımcının kesinlikle %51 hissesinin bulunması buda aşağı yukarı olarak 250.000 – 270.000 Dolarlık yatırımı karşılaması gerekmektedir. Bu miktara işyeri alanı, dekorasyon, isim hakkı, mutfak eşyaları ve personel kıyafetleri dahil edilmektedir. İşyerinin kendinize ait olması halde yatırım maliyetiniz düşecektir. Aylık ya da senelik ciro primi alınmayan sözleşmede reklam giderleri olarak aylık %6 katılım ücreti alınarak Dominos Franchise bayii uyuşması 10 sene üstünden yapılarak 10 senenin sonucunda sözleşme uzatılmaktadır. Yaptığınız bu yatırımı aşağı yukarı olarak %18 kar seviyesi ile 3 sene ortamında geri dönüşümü sağlanmaktadır.

Dominos Bayilik Şartları ve Fiyatları İle Başvuru Yöntemi
Dominos Bayilik Şartları ve Fiyatları konusu ile alakalı anlaşılmaya varıldıktan sonra www.dominos.com.tr adresinden, info@dominos.com.tr ya da 0212 280 96 36 numaralı telefonlardan başvurunuzu yaptığınızda lüzumlu detaylar görüşülmek üzere Dominos Pizza’nın İstanbul’da tespit edilen genel merkezine çağrı edilerek lüzumlu detaylar görüşülmektedir. Yapılan ön görüşme neticesinde bayii hizmeti verilebilecek olan adaya sistemi daha iyi anlayabilmesi ve tanıması hedefi ile dükkân tecrübesi verilmektedir. Dominos pizza’nın açılacağı şube ile alakalı olara fizibilite çalışmaları yapılarak işyerinin açılış evvel yapılacak işler, eğitimler gerçekleştirilerek sözleşmeler imzalanır. Dominos Pizza’da genelde 1 Genel Müdür, 2 vardiya müdürü, 4 pizza ustası ile gereksinim sayısına göre motorcu alınarak, işyeri açılmadan evvelce çalışacak elemanlara eğitim koçları kuramsal ve kolay eğitimlerin yanı sıra mutfakta vazife alacak personele pizza yapımı ile alakalı olarak lüzumlu eğitimler düzenlenir.

Bütün aşamalardan sonra Franchise sözleşmesi yapılarak, işyerinin açılması ile beraber operasyon ekibini gözetiminde pizza yapılarak satışa sunulmaktadır. Dominos Pizza bayilik uyuşmasına ideal olarak oluşturulan ön protokol sözleşmesi gerçekleştirdikten sonra eğitimde başarısız olan girişimcilerle Dominos Franchise uyuşması yapılmamaktadır. Bundan ötürü sektöre girecek bireylerin pizza yapımı ve işleyişi ile alakalı verilerinin olması gerekmektedir. Dominos Pizza bilhassa müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğu amacıyla bayilik verilen firmalardan da bu hususta titiz olmalarını istedikleri amacıyla dönemsel olarak saklı müşteriler vasıtasıyla denetleme gerçekleştirmetadır. İleri teknolojiyi kullanan Dominos www.dominos.com.tr adresinden almış bulunduğu pizza siparişlerini 30 dakika ortamında hazırlayarak evlere servis etmektedir. Bu halde bayii alanlar amacıyla kurulmuş hazır alt yapı olarak değerlendirilmektedir.

artlar arasında yer alan %6’lık reklam giderlerine ortak olan Franchise bayiler ilaveten reklam vermeyerek televizyon ve internet vasıtasıyla verilen reklam hizmetlerinden faydalanarak satışlarını artırmaktadırlar. Hayalinizde yatan işi kurmak isteyenler başlangıçta maliyetli olarak görülen Dominos Pizza bayiliğini aldıklarında yatırmış oldukları maliyeti kısa sürede tekrar kazanmaktadırlar. Bütün eğitimler genel merkez doğrulusunda verildiğinden kalifiyeli personele sahip olan bayiler, 70 ülkede çoğu bayisi tespit edilen Dominos pizzanın bir delegesi olmaktadırlar. Bunun yanısıra bulunduğunuz kentte açma imkanınız bulunduğu gibi devredilmekte olan ya da açılmaya hazır olan Dominos Franchise bayiside olabilmektedirler.

1960 senesinde kurulan Dominos Pizza evlere servis yapma işini ustalıkla yürütürken, destek ekibi, yenilikleri, lezzetli pizzaları, pizzaların yanısıra getirdiği tatlılar ve sosları ile müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı hedeflemektedir. 1996 senesinden itibaren Türkiye piyasasına giren Dominos pizza gelişimini daha süratli yaymak ve daha çok müşteriye hitap etmek hedefiyle bayilik sistemine geçerek reklamkonusu ile alakalı uyuşmaya ulaştığı herkes ile eğitimlerden başarılı olması durumunda bayiliklerini vermektedir.

Dominos pizza franchise konusu ile alakalı uyuşmaya varan firmalar http://franchisefirsatlari.dominos.com.tr/ adresinde yer alan illeri incelediklerinde devredilecek olan bayiler ile yeni açılan ya da açılacak olan bayileri görme şansları bulunduğu gibi bayilik amacıyla ön başvurularını da buradan yapabilmektedirler. Hem de tekrar aynı adres üstünde tespit edilen müşteri temsilcileri ile telefon ile etkileşim durumuna geçerek bayilikle alakalı lüzumlu verileri alabilirler. Düzenli ve kurulu bir sistem durumunda çalışan Dominos pizza bayiliği yaptığınız 10 senelik uyuşma ile sizler amacıyla en büyük gelir kaynaklarından birisidir.

Bilgilerin doğruluğu net değildir. İnternet sitelerinde yer alan haberler tarafında bayilik fiyatı ile alakalı bilgi verilmiştir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.